top of page
Останній дзвінок 2014р.

 

Останній дзвоник - незабутнє свято,

Мов спомин про веселий час...

Очікуванням кожне серце б’ється,

Надії вогник у очах не згас.

 

 

Пишайся нами, Україно мила!

Їм вчитись і працювати залюбки!

Щоб їм завжди в житті щастило, 

Здійміть у вись ви швидше рушники!

День знань. Свято першого дзвоника 2014р. у ВПУ №8 м. Стрия.

 

Першого вересня 2014 р. у Вищому професійному училищі 8 м. Стрия була проведена загальноучилищна лінійка присвячена Першому дзвонику.
Отець Василь церкви Успіння Пресвятої Богородиці благословив учнів на успішне навчання у 2014 - 2015н.р.
До учнів училища з привітальним словом звернувся директор училища Никифорів Віталій Романович, який наголосив також про особливості цьогорічного навчального року і значення відповідального ставлення учнів до навчання та освоєння обраної професії, бути гідними синами та дочками Української держави.
Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять загиблих учнів училища Артура Лі та Павла Коваля. Перед учнями виступив підполковник Збройних сил України, заступник командира з виконавчої роботи Василь Васильович Лилак, який брав участь у АТО в Луганській та Донецькій областях.
У конференційному залі училища було проведено перший урок на тему: "Україна - єдина країна". На лінійці та першому уроці було виконано гімн України, використано національну символіку, усі присутні були одягнуті у вишиванках.

Семінар викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Агент з організації туризму. Адміністратор»

 

27 травня 2014 року на базі Вищого професійного училища №8 м.Стрия відбувся семінар викладачів та майстрів в/н з професії «Агент з організації туризму. Адміністратор».

         У семінарі взяли участь представники семи професійно-технічних навчальних закладів Львівської області, які готують фахівців туристичної галузі, методист Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області Сердюк Галина Єфремівна, адміністрація та педагогічний колектив ВПУ№8 м.Стрия.

Круглий стіл « Практичні аспекти реалізації принципу професійної спрямованості викладання природничо – математичних  дисциплін у ПТНЗ »

 

12 травня 2015 р. Львівський науково-практичний центр Інституту професійно-технічної освіти НАПН України   на базі ВПУ№8 м.Стрия провів круглий стіл «Практичні аспекти реалізації принципу професійної спрямованості викладання природничо – математичних  дисциплін у ПТНЗ».  Головна мета круглого столу - показати зв'язок між навчальними предметами, які є  відображенням зв’язків між відповідними науками, кожна з яких у своїй галузі вивчає єдиний, об’єктивно існуючий матеріальний світ. Під час роботи обговорювались такі питання: професійно спрямоване навчання дисциплін як запорука якісної підготовки кваліфікованих робітників; роль компетентнісного підходу у реалізації професійно спрямованого навчання у ПТНЗ; значення психолого-педагогічного тренінгу для проектування професійно спрямованого змісту при викладанні природничих дисциплін у ПТНЗ; морально-духовне виховання учнів при викладанні природничо-математичних предметів у ПТНЗ; професійно спрямована біологічна підго­товка майбутніх соціальних робітників та ін..

Про важливість реалізації міжпредметних зв’язків , які повинні бути предметом постійної уваги не лише викладачів, а й майстрів виробничого навчання наголосив директор ВПУ№8 м.Стрия Никифорів В.Р.  Заступник директора з НР, кандидат педагогічних наук Кривошеєва О.І.  відзначила, що міжпредметні зв’язки здійснюються в двох напрямах. Для загальноосвітніх предметів – це конкретизація основних наукових положень, залучення фактичного матеріалу, використання завдань з професійним змістом, що дає змогу органічно поєднати загальноосвітню і професійну підготовку в єдиний навчально-виховний процес. Стосовно загальноосвітньої підготовки цей зв'язок можна охарактеризувати як професійну спрямованість загальноосвітніх предметів.

Робак В. Є., завідувач відділу загальноосвіт­ньої підго­товки, канд. біолог. наук,           ст. наук.  співро­бітник зазначив, що на підставі проаналізованих тверджень професійну спрямованість вивчення загальноосвітніх предметів слід розглядати як таку організацію навчання,  яка забезпечує осягнення базових теоретичних знань, практичних умінь і навичок, необхідних майбутньому фахівцю для ефективного засвоєння дисциплін професійної підготовки (предметів спеціалізації), формування професійного мислення,  професійної самосвідомості та професійної культури. Методист ВПУ №8 м.Стрия Плечій Р.М., розповіла про  роль компетентнісного підходу у реалізації професійно спрямованого навчання у ПТНЗ.

 Важливість морально-духовного виховання учнів при викладанні природничо-математичних предметів у ПТНЗ окреслив ст. наук. співробітник відділу загальноосвітньої підготовки,  канд. філософ. наук, ст. наук. співробітник Онищенко В. Д.  Про необхідність професійно спрямованого навчання фізики при підготовці молодшої медсес­три зазначила Ємчик Л. Ф., ст. наук. співробітник відділу загальноос­вітньої підготовки, канд. пед. наук.

У межах круглого столу було проведено психолого-педагогічний треніг з учасниками, старшим науковим співробітником відділу загальноосвітньої підготовки, кандидатом педагогічних наук Джулай Л. І.

Під час круглого столу педагогами ставились та обговорювалися такі питання: компетентнісний підхід до викладання математики у ПТНЗ модернізації змісту позанавчальної діяльності учнів ПТНЗ (модератор П.І.Сікорський), професійно спрямоване викладання  при­род­ни­чо-математичних дисциплін у процесі підготовки фахівців залізнич­ного транспорту   (модератор Я.М.Собко),  розвиток професійних якостей майбутніх робітників: методичний аспект проблеми (модератор О.Б.Будник),  особливості професійно спрямованої мовної підготовки учнівської молоді в ПТНЗ ( модератор С.М.Вдович),  формування професійних якостей учнів ПТНЗ у процесі рідномовної підготовки ( модератор І.В.Бабій).

Підсумком круглого столу були рекомендації для покращення реалізації даної проблематики:   співпраця науковців Львівського НПЦ ІПТО НАПН України   та методистів ПТНЗ щодо аналізу й уточнення змісту загальноосвітніх предметів, що відповідають спеціальним дисциплінам, внесення необхідних коректив у робочі навчальні програми; налагодження співпраці  між викладачами загальноосвітніх, спеціальних дисциплін  та майстрами виробничого навчання з метою якісної реалізації міжпредметних зв'язків (проведення спільних засідань методичних комісій, взаємовідвідування, колективна розробка позакласних заходів професійного спрямування тощо).

            Професійну спрямованість слід вважати одним з можливих шляхів удосконалення загальноосвітньої підготовки учнів ПТНЗ.

     Напередодні 70-ї річниці перемоги над  нацизмом у ІІ-й світовій війні учні нашого училища, учасники краєзнавчо-пошукового загону «Краяни» Кашневич Андріана, Дибач Яна, Бугай Сергій та заступник  директора з НВР, викладач історії  Чопик Любов Василівна взяли участь у Всеукраїнській  краєзнавчій конференції присвяченій 70-й річниці перемоги над фашизмом «А ми тую славу збережемо» що відбулася  у Києві. На конференції делегація нашого училища представляла Львівську область. Очолювала делегацію методист МНЦПТО у Львівській області Василина Світлана Іванівна. Учні виступили із доповіддю та представили презентацію на тему «Правду  яку не здолати» за матеріалами проведеної краєзнавчо-пошукової роботи «Стрийщина в роки ІІ-ї світової війни».     

За активну участь у Всеукраїнській  краєзнавчій конференції  делегація училища була відзначена грамотами Міністерства освіти України та Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

bottom of page