top of page

Я - абзац. Кликните здесь, чтобы добавить или редактировать текст. Я - идеальное место рассказать о вас, чтобы посетители познакомились с вами поближе.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДГОТОВКИ МУЛЬТИМЕДІЙНОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ

 

 

       Презентація досвіду може бути подана у вигляді мультимедійної презентації.

У презентації  професійного педагогічного досвіду відображаються інноваційні підходи до освіти, сутність використовуваних освітніх технологій, відповідність до сучасних вимог в освіті.

Оформлення мультимедійних презентацій

       І. Оформлення слайдів

Дотримання єдиного стилю оформлення (уникати стилів, які будуть відволікати від змісту презентації); допоміжна інформація не повинна переважати над основною інформацією (текст, малюнок).

Фон: виберіть для фону холодні тони.

Використання кольору: на одному слайді рекомендується використовувати не більше трьох кольорів: один для фону, інший для заголовка, третій для тексту; для фону і тексту слайда потрібно вибрати контрастні кольори.

Анімаційні ефекти: використовувати можливості комп'ютерної анімації для подання інформації на слайді, але не зловживати різними анімаційними ефектами (вони не повинні відволікати увагу від змісту слайда).

       ІІ. Подання інформації

 Зміст інформації: використовувати короткі слова і пропозиції; мінімізувати кількість прийменників, прислівників, прикметників; заголовки мають привертати увагу аудиторії.

 Розташування інформації на сторінці:  

       * загальна кількість слайдів 10-25;                                                                                   

       * переважно горизонтальне розташування інформації;                                             

       * найбільш важлива інформація повинна розташовуватися в центрі екрана;         

       * якщо на слайді є картинка, напис повинен розташовуватися під нею;                    

       * бажано, щоб на слайдах залишалися поля, не менше 1 см з кожної сторони;    

       * всі слайди (крім першого) повинні містити порядковий номер, розташований у правому нижньому куті (розмір шрифту - не  менше 20 пт);                   

       *шрифти для заголовків - не менше 24 пт; для інформації - не менше 18 пт; шрифти без зарубок легше читати з великої      відстані;                                               

       * не можна змішувати різні типи шрифтів в одній презентації;                                 

       *для виділення інформації слід використовувати жирний шрифт, курсив або                    підкреслення;                                                                                                                    

       *максимальна кількість текстової інформації на одному слайді - 15 рядків тексту, набраних Arial 18 пт).

       Способи виділення інформації: рамки, заливки, межі; різні кольори шрифтів, штрихування; малюнки, діаграми, схеми для ілюстрації найважливіших фактів.

       Обсяг інформації: не варто заповнювати один слайд дуже великим обсягом інформації: глядачі можуть запам'ятати не більше трьох фактів, висновків, визначень; найбільша ефективність досягається тоді, коли ключові пункти відображаються по одному на кожному окремому слайді; максимальна кількість графічної інформації на одному слайді - 2 малюнки (фотографії, схеми тощо) з текстовими коментарями (не більше 2 рядків до кожного).

 Види слайдів: для забезпечення різноманітності слід використовувати різні види слайдів з текстом, з таблицями, діаграмами, фотографіями, ілюстраціями, схемами.

       Ілюстрації: при використанні фотографій обробляйте їх в Adobe Photoshop, змінити розмір зображення, збережіть командою «Файл - Зберегти для web», формат файлів вибирайте png або jpeg, так щоб максимальний розмір файлів не перевищував 500 КВ.

       Час на публічне представлення презентації (проговорення тексту всіх слайдів) - 10 хвилин.

bottom of page